Filozófusok kertje
A kilátás, amiről sokan nem tudnak – Filozófusok kertje
A Gellért-hegyről sokaknak a Citadella jut eszébe, azonban a hely nyugati oldalán egy kevésbé látogatott kertet találunk, amit 2001-ben hoztak létre. A kert nem csak csodálatos kilátást nyújt, hanem a benne található szoborcsoport igen egyedi alkotás, melynek sajátos üzenete jelentős kulturális szerepet tölt be.
Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
A Gellért-hegyen lévő Gruber József víztározó tetején létesítették 2001-ben a Filozófusok kertjét, ahol Wagner Nándor japánban élt szobrász bronzból és gránitból készített szobrait láthatjuk. A szoborcsoport az „Egymás jobb megértéséért” üzenettel jött létre, amely az egymás iránti toleranciát és békét szimbolizálja. A szoboregyüttes között megtaláljuk Jézust, Ehnatont, Buddhát, Lao-cet, valamint Ábrahám szobrát is kör alakban elhelyezve. A kör közepén egy fénylő gömb található, ami a közös Istenséget jelképezi. Ez a gömb az összekötő kapocs a vallások között. A kör alakban elhelyezett szobrok hátterében Gandhi, Bódhidharma, Mahatma és Assisi Szent Ferenc szobra áll. Ők a szellemi megvilágosodást, és a vallások összetartását szimbolizálják. A kertből 3 szobor eltűnt 2007-ben, amiket 2010-ben újraöntöttek és újra felállították.
A kert szoborcsoportja érdekes látnivaló, erős üzenettel. A kert szoborcsoportján kívül a kilátás is igen pazar, hiszen beláthatjuk Budapestet. A kilátást akár padokra leülve is csodálhatjuk a nyugalmas környezetben. A park gyönyörű zöld területen fekszik, ahova kutyát nem hozhatunk be, így teljes békében töltődhetünk fel. A kilátás mellett még egy szoborral találkozhatunk, amely Buda királyát és Pest királynéját ábrázolja elválasztva egymástól, mégis egyesülésre nyújtva kezüket. Ez az alkotás is a békét szimbolizálja. Az egész kert a nyugalomról és békéről szól, gyönyörű kilátással kiegészítve. Ha a Citadella nyüzsgésétől „megmenekülnénk”, de szeretnénk hasonló panorámában gyönyörködni, akkor ez lesz a mi helyünk.