Méhészeti Gyűjtemény
Méhészeti Gyűjtemény
Talán nem is tudtuk sokan, hogy Gödöllőn van Méhészeti Gyűjtemény, hiszen nem olyan ismert látványosság, mint a Gödöllői Királyi Kastély vagy a Művészetek Háza. Ellenben sok érdekességet rejt, lássuk hát, miket!
Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
Alább látható egy fotó, melyen az Európában is egyedülállónak számító méhészeti gyűjteménytár tekinthető meg. Újabb egyesület igényének megfogalmazására a Gödöllői Méhészmúzeum 1983. december 2-án megtartott avató ünnepségén került sor. Az 1983-as Apimondia, Nikovitz Antal ötlete és összefogó ereje, a méhésztársadalom jelentős pénzügyi segítsége, a mai FVM akkori elődje a Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Minisztérium és a Kisállattenyésztési és Takarmányozási Kutatóintézet anyagi támogatása eredményeként jöhetett létre a méhészeti tárgyakat bemutató múzeum, hivatalos nevén a Méhészeti Gyűjteménytár.
1983. február 14-én Budapesten 30 méhészből álló előkészítő bizottság elkezdte az Egyesület szervezését. Április 7-én Gödöllőn mintegy ezer méhész részvételével országos méhészkonferencia volt. A MÉHÉSZET című folyóirat 1984. áprilisi melléklete ismertette az Egyesület alakításának rendjét és megkezdődött a tagok toborzása.
A Méhészeti gyűjteménytár képet nyújt a múltról és jelenről, valamint betekintést mutat a jövő eszközeire. A méhészeti eszközök és anyagok több évtizedig gyűlt tárlatát mutatja be, amelyet a Kisállattenyésztési és Takarmányozási Kutatóintézet Méhtenyésztési és Méhbiológiai Osztálya működtet.
Forrás: Wikipédia