Szobor-hegy
Számtalan program az isaszegi Szobor-hegyen
Isaszegen éltem le eddigi életem felét, nagyon szerettem és szeretem is ezt a települést, ami nem olyan régen megkapta a város címet is. A későbbiekben több helyet is be fogok mutatni nektek, a sort a Szobor-heggyel kezdem!
Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
A Szobor-hegy megközelítése
Akik még soha nem jártak Isaszegen, bajban lehetnek, ugyanis nem látszik sehonnan a „hegy”, mivel nem olyan magas, és autóból nézve nem is látunk semmilyen táblát, ami rá irányulna. A főúton haladva Gödöllőről Dány felé, a templom utáni második utcán kell befordulnunk jobbra, majd az első utcán megint jobbra, ez egyébként a Csata utca, a végén pedig már meg is fogjuk pillantani Isaszeg legmagasabb pontját! Gyalog egyszerűbben meg lehet találni, ugyanis már a vasútállomástól piros keresztes turistajelzés vezet minket.
A helyiek nagy kedvence
A helybéliek nagyon szeretik ezt a helyet, mi most egy vasárnapi napon voltunk itt, szerencsére jó idő volt. Ez pedig nagyon sokan ki is használták, találkoztunk családosokkal, kutyát sétáltatókkal, szerelmes párokkal, idősekkel és fiatalokkal egyaránt. A Szobor-hegy azért szerethető, mert itt tényleg nyugi van, nem zavarnak az autók, békésen el lehet tölteni itt akár pár órát is. A hegyet erdősség veszi körül, ahol kellemes túrákon vehetünk részt, a tetején pedig padokat találhatunk, ahol megpihenhetünk.
A Honvéd-emlékmű
Isaszeg nagyon fontos színtere volt a 1848-49-es szabadságharcnak, 1849 tavaszán a magyar gyalogság szuronyrohammal szorította ki a hegyen felállított osztrák tüzérséget, majd a saját ütegeit állította fel. A hegy tetején egy vaskerítéssel körülvett szobor található, ami korabeli öltözékben menetelő zászlótartó honvédet ábrázol, a szobor 1901-ben, a csata 50. évfordulójára készült el. Talapzatán a négy vezető tábornok – Görgey, Damjanich, Klapka, Aluich - domborműve található. A képeken megmutatjuk, miért is kedvelik annyira a helybéliek:
Honvédsírok
A Szobor-hegyet elhagyva tehetünk egy kis könnyed sétát az erdőben is, ez a terület már Tájvédelmi körzet, nagyjából 1-2 kilométeres távolságra pedig megtekinthetjük a Honvédsírokat is. Ez a hely az 1849. április 6-i győztes csata hősi halottjainak állít emléket. Mindkét fél részéről 1000-1000 harcoló katona maradt a csatamezőn, akik a határ több részén vannak eltemetve. És hogy miért olyan különleges számomra a Szobor-hegy? Azt a következő oldalon elmondom!