Áldó Krisztus szobor
A tokaji borvidék legmonumentálisabb látványosságává a Tarcal feletti dombon található Áldó Krisztus szobor vált, melyet 2015-ben állítottak fel a lélegzetelállító fekvésű bányató közelében. Tarcal Petró Attilának köszönheti a különleges látványosságot, aki egyszer egy Áldó Jézust ábrázoló képet talált a tarcali Szent Teréz-kápolnában. A márvány- és kőfeldolgozással foglalkozó cégvezető ekkor elhatározta, hogy megépítteti Magyarország legnagyobb Jézus szobrát. A gigantikus alkotást öt hatalmas gránitdarabból készítették el szobrászművészek, melyet készíttetője Tarcalnak adományozott azzal a feltétellel, hogy a városnak megfelelő, kulturált körülményeket kell teremtenie a látogatásához. A 8,5 méter magas 50 tonna monumentális szobrot 2015 tavaszán szentelték fel, melyhez 2015 októberére a hozzá vezető sétányt is kialakították sétautakkal, lépcsősorokkal, pihenőkkel és a domb környékének rendezett parkosításával. De hogyan is juthatunk fel a látványossághoz? Tarcal Fő utcáján táblák jelzik a sétány kezdeténél kialakított parkolót. A parkolót a Könyves Kálmán utcában, a református és katolikus templom közötti részen találjuk, ugyanis a domb, amelyen a szobor áll járművektől elzárt terület. Innen aszfaltos úton gyalogosan kell elindulnunk a domb irányába, mely mellett táblák is segítenek az eligazodásban. A szépen kiépített aszfaltos sétaút lustán kanyarog fel a dobra. Amikor könnyed sétával a szobor alá érünk két választásunk van: vagy nyílegyenes lépcsősoron kapaszkodunk fel közvetlenül a szoborhoz, vagy a kényelmes sétányon tovább haladva kis kerülővel megyünk fel a látványosságig. Az öt gránitdarabból álló Krisztus szobor egy rusztikus, faragott kövekből álló talapzaton áll, jobb kezével áldást osztva, a falu felé fordulva. A szobor körül kialakított zarándoksétány mellett akár padokokon ülve is megcsodálhatjuk a gyönyörű panorámát. A város egy kilenc-és egy két személyes elektromos autóval segíti azokat az időseket és mozgásukban korlátozottakat, akik saját maguk nem tudnak eljutni az Áldó Krisztus szoborhoz. Hétvégén az autókat bárki ingyenesen igénybe veheti a Mária Ház előtti parkolóban, előzetesen egyeztetett időpontban pedig hétköznaponként is rendelkezésre áll.
Még nem értékeltük
Írj nekünk ha úgy érzed érdemes ellátogatnunk ide és kíváncsi vagy véleményünkre!
Legfrisebb cikkeink
2025-ben a magyar nyaralók újra felfedezik hazájuk természeti szépségeit és kulturális kincseit, miközben a korábbi évek tendenciái alapján egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a fenntarthatóságra, a pihenésre és az aktív kikapcsolódásra. Íme néhány olyan helyszín, amely különösen kedvelt lesz a hazai utazók körében.
Sokat hallotunk már Zsámbékról, de nem tekintettük még meg. Kétség nem fér hozzá, hogy Zsámbék csodálatos és egy tökéletes helyszín akár egy egésznapos kirándulásra is!
Nagyvázsony településén a leghíresebb látnivaló a Kinizsi-vár, azonban ezen kívül még sok mással is találkozhatunk. Köztük a Szent Ilona templommal, amely a 18. században épült.
A Balaton térsége rengeteg programot ad a hidegebb hónapokban is. Fonyódtól például alig 40 percre található a Kis-Balatonnál a Kápolnapusztai Bivalyrezervátum. Miért érdemes ide ellátogatni? Mert Magyarország legnagyobb látogatható bivalycsordája, piknikezőhely, kiállítás, mesélő sétaút, és kilátó is található itt.
A kézi csipkekészítéssel ismerkedtünk meg egy kicsit közelebbről, ugyanis a Terényben található Hunnia Csipkemúzeumba látogattunk el!
„Minden út Rómába vezet.”-tartja a mondás, nos most a miénk is oda vezetett. Napfény, színek, ízek, történelem és sok-sok kincs, ha csak öt dolgot kellene kiemelnünk az örök város pompájából a Colosseumon, Vatikánon, és Trevi-kúton túl. De nézzük is az élménybeszámolót, azaz, hogy miért érdemes nemcsak szeretni Rómát, hanem meg is látogatni!
Élménytérkép olvasói
Google
Tripadvisor