Halászcsárda
Keszthely déli részén az egykori szabad-strand (ma Helikon strand) mellett található Halászcsárda 1934. Június 24-én nyitotta meg kapuit. Építtetője a Festetics család volt, első üzemeltetője Prill Gyula. A terveket Svastics Géza, a neves keszthelyi építész készítette a Hortobágyi csárda mintájára, oszlopos tornáccal, nádtetővel és hatalmas kerthelyiséggel. Specialitásai természetesen a halételek voltak, és a zenét Keszthely híres cigányprímása, az "aranyifjúság" kedvenc muzsikusa, Árvai Tigris János szolgáltatta. A Balaton partján álló csárda kellemes környezetével hamar a nyaralók és helyiek kedvencévé vált.
A sok száz felvételről, képes levelezőlapról országszerte ismert csárda hosszú évtizedeken keresztül virágzott, számos lakodalmat és ünnepséget tartottak itt. A '80-as években egy baleset következtében nádteteje leégett, ezután még felújították, de hamarosan bezárták és több, mint 20 éven keresztül üresen állt.
2012 májusában, hosszas és alapos felújítás után újonnan megnyitott a Halászcsárda Keszthelyen. A Helikon Strand mellett festői környezetben, cigányzenével, balatoni halételekkel, magyaros ételkülönlegességekkel és baráti árakkal várják kedves vendégeiket.
Még nem értékeltük
Írj nekünk ha úgy érzed érdemes ellátogatnunk ide és kíváncsi vagy véleményünkre!
Legfrisebb cikkeink
2025-ben a magyar nyaralók újra felfedezik hazájuk természeti szépségeit és kulturális kincseit, miközben a korábbi évek tendenciái alapján egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a fenntarthatóságra, a pihenésre és az aktív kikapcsolódásra. Íme néhány olyan helyszín, amely különösen kedvelt lesz a hazai utazók körében.
Sokat hallotunk már Zsámbékról, de nem tekintettük még meg. Kétség nem fér hozzá, hogy Zsámbék csodálatos és egy tökéletes helyszín akár egy egésznapos kirándulásra is!
Nagyvázsony településén a leghíresebb látnivaló a Kinizsi-vár, azonban ezen kívül még sok mással is találkozhatunk. Köztük a Szent Ilona templommal, amely a 18. században épült.
A Balaton térsége rengeteg programot ad a hidegebb hónapokban is. Fonyódtól például alig 40 percre található a Kis-Balatonnál a Kápolnapusztai Bivalyrezervátum. Miért érdemes ide ellátogatni? Mert Magyarország legnagyobb látogatható bivalycsordája, piknikezőhely, kiállítás, mesélő sétaút, és kilátó is található itt.
A kézi csipkekészítéssel ismerkedtünk meg egy kicsit közelebbről, ugyanis a Terényben található Hunnia Csipkemúzeumba látogattunk el!
„Minden út Rómába vezet.”-tartja a mondás, nos most a miénk is oda vezetett. Napfény, színek, ízek, történelem és sok-sok kincs, ha csak öt dolgot kellene kiemelnünk az örök város pompájából a Colosseumon, Vatikánon, és Trevi-kúton túl. De nézzük is az élménybeszámolót, azaz, hogy miért érdemes nemcsak szeretni Rómát, hanem meg is látogatni!
Élménytérkép olvasói
Google
Tripadvisor